Kocham moją Mamę i Tatę !

 

Dnia 22.05. 2014r. w Żłobku Miejskim w Oleśnie odbyło się uroczyste spotkanie z wszystkimi mamusiami i tatusiami. Dzieci zaprosiły rodziców aby wyśpiewać i wytańczyć całym sercem jak bardzo ich kochają. Grupa „Misie” zaprezentowała wierszyk i Poleczkę oraz teatrzyk O szewczyku Dratewce. Grupa „Krasnali” wystąpiła z Trojakiem, teatrzykiem O Krasnoludkach oraz z wierszykami i piosenkami dla mamy i taty. Atmosfera spotkania była od początku do końca bardzo gorąca i pełna wzruszeń. Pani dyrektor przywitała rodziców i złożyła im życzenia słowami:

Najważniejszą osobą w życiu każdego dziecka jest Mama i Tato ! To z nimi związane są najpiękniejsze wspomnienia domu rodzinnego i szczęśliwego dzieciństwa.

Na przestrzeni dziejów rola matki i ojca w wychowaniu dzieci ulegała ciągłym zmianom. Wydawałoby się , że to matka głównie wprowadza córkę w świat spraw kobiecych a ojciec syna w świat spraw męskich, jednak na przekór temu często obserwujemy w rodzinach, że to właśnie córeczka jest tatusia a synek – mamusi.

Niezależnie od tego czy dziecko jest jeszcze małe czy już dorosłe to Mama i Tato czuwa nad nim każdego dnia, dba o jego rozwój i zdrowie. Uczy poznawać świat, kochać ludzi i Boga, zawsze służy dobrą radą, wspiera dobrym słowem, wysłucha, pochwali i przytuli.

Niezaprzeczalnym faktem jest, że w życiu dziecka Mama i Tato są osobami najważniejszymi. Przy rodzicach dziecko czuje się kochane, bezpieczne i szczęśliwe.

Nie ma na świecie nic piękniejszego jak szczęśliwe oczy dziecka a wychowanie szczęśliwego dziecka jest naszą największą radością i dumą.

Polski pisarz i psycholog Wojciech Eichelberg pisze:

„aby wychować szczęśliwe dzieci trzeba samemu być szczęśliwym”.

Każdej Mamusi i każdemu Tatusiowi życzymy aby byli szczęśliwi, mieli apetyt na życie i czas na wszystko…

Na zakończenie uroczystości dzieci wręczały rodzicom pamiątkowe zdjęcia oraz zaprosiły na wspólny poczęstunek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *