Kocham moją Mamę i Tatę !

 

Dnia 22.05. 2014r. w Żłobku Miejskim w Oleśnie odbyło się uroczyste spotkanie z wszystkimi mamusiami i tatusiami. Dzieci zaprosiły rodziców aby wyśpiewać i wytańczyć całym sercem jak bardzo ich kochają. Grupa „Misie” zaprezentowała wierszyk i Poleczkę oraz teatrzyk O szewczyku Dratewce. Grupa „Krasnali” wystąpiła z Trojakiem, teatrzykiem O Krasnoludkach oraz z wierszykami i piosenkami dla mamy i taty. Atmosfera spotkania była od początku do końca bardzo gorąca i pełna wzruszeń. Pani dyrektor przywitała rodziców i złożyła im życzenia słowami:

Najważniejszą osobą w życiu każdego dziecka jest Mama i Tato ! To z nimi związane są najpiękniejsze wspomnienia domu rodzinnego i szczęśliwego dzieciństwa.

Na przestrzeni dziejów rola matki i ojca w wychowaniu dzieci ulegała ciągłym zmianom. Wydawałoby się , że to matka głównie wprowadza córkę w świat spraw kobiecych a ojciec syna w świat spraw męskich, jednak na przekór temu często obserwujemy w rodzinach, że to właśnie córeczka jest tatusia a synek – mamusi.

Niezależnie od tego czy dziecko jest jeszcze małe czy już dorosłe to Mama i Tato czuwa nad nim każdego dnia, dba o jego rozwój i zdrowie. Uczy poznawać świat, kochać ludzi i Boga, zawsze służy dobrą radą, wspiera dobrym słowem, wysłucha, pochwali i przytuli.

Niezaprzeczalnym faktem jest, że w życiu dziecka Mama i Tato są osobami najważniejszymi. Przy rodzicach dziecko czuje się kochane, bezpieczne i szczęśliwe.

Nie ma na świecie nic piękniejszego jak szczęśliwe oczy dziecka a wychowanie szczęśliwego dziecka jest naszą największą radością i dumą.

Polski pisarz i psycholog Wojciech Eichelberg pisze:

„aby wychować szczęśliwe dzieci trzeba samemu być szczęśliwym”.

Każdej Mamusi i każdemu Tatusiowi życzymy aby byli szczęśliwi, mieli apetyt na życie i czas na wszystko…

Na zakończenie uroczystości dzieci wręczały rodzicom pamiątkowe zdjęcia oraz zaprosiły na wspólny poczęstunek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *